Pamiatky, turistika, zážitky, nezabudnuteľná dovolenka...

Len 30 minút cesty vás delí od vyhľadávaného arbóreta v Mlyňanoch. Nájdete tu vyše 2300 druhov rastlín, ktoré pochádzajú z cudzích krajín. Mnoho drevín v arbórete patrí medzi stálozelené a ich nádheru môžete sledovať počas celého roka. Návšteva arbóreta sa naozaj oplatí. Uvidíte tu množstvo cudzokrajných vzácnych rastlín a drevín, ktoré majú pôvod v klimaticky odlišných častiach sveta. Spravte si malú cestu okolo zemegule a príďte sa pokochať rastlinami, ktoré bežne na Slovensku nerastú.
Obľúbeným miestom, kde sa každoročne vydajú tisícky turistov zo Slovenska aj zo zahraničia, sú jednoznačne Topoľčianky. Návštevníkom ponúkajú množstvo turistických atrakcií a zaujímavostí. Nenechajte si ujsť návštevu tohto jedinečného mestečka.
Zámok v Topoľčiankach je národnou kultúrnou pamiatkou a naozaj sa ho oplatí navštíviť. Pôvodne bol postavený v renesančnom a barokovom slohu, neskôr pribudli klasicistické prístavby. Tri časti zámku slúžia aj na ubytovanie, v južnom krídle sa nachádza múzeum, ktoré je pre návštevníkov prístupné celoročne. Okrem krásneho poľovníckeho zámku a ďalších vzácnych stavieb vás v Topoľčiankach čaká aj jeden z najkrajších krajinárskych parkov na Slovensku.
Medzi najvýznamnejšie svetové žrebčíny patrí práve Národný žrebčín v Topoľčiankach. Špecializuje sa na chov 4 plemien koní - Arabský kôň, Slovenský teplokrvník, Huculský kôň a Lipicánsky kôň. V žrebčíne môžete absolvovať prehliadku jazdiarne alebo hipologickej expozície chovu koní. Nesmie chýbať ani predvedenie chovaných plemien koní. Milovníci romantiky môžu využiť možnosť jazdy kočom. Turistická sezóna tu trvá od mája do októbra, no po objednaní môžete žrebčín navštíviť celoročne.
Zubor bol ešte v nedávnej minulosti na pokraji vyhynutia, no zubria obora v Topoľčiankach sa podieľa na odchove zubrov. Počas 50 rokov sa v zvernici narodilo viac než 170 jedincov. Niektoré boli presunuté do ZOO po celej Európe alebo do súkromných kovov. Aj vďaka topoľčianskemu stádu môžete toto majestátne zviera vidieť na vlastné oči. Deti sa návšteve určite potešia. Zubrov určite uvidíte najmä počas kŕmenia, ktoré sa vykonáva dvakrát denne - o 9.00 a o 14.00.
Skalné obydlia patria k expozícii Tekovského múzea. Expozíciu tvorí pamiatková rezervácia ľudovej architektúry - murované domy s priestormi vysekanými do skaly. Dom pozostáva z dvoch podlaží, vyhliadkovej terasy a komory. Zachoval sa aj interiér s dobovým nábytkom i inventárom.
Nenechajte si ujsť výlet na Zúgov a navštívte krásne vodopády na rieke Nitra. Zúgov je prírodná rezervácia zaradená medzi chránené prírodné oblasti. Tvoria ju vodné kaskády, ktoré rozdeľujú rieku na dve časti. Môžete sa sem prísť pozrieť či už autom, na bicykli alebo aj pešo. Budete očarení krásnou prírodou a tichým prostredím, ako stvoreným pre rodinné vychádzky.
Mesto Nitra patrí medzi vyhľadávané turistické miesta. Nachádza sa tu množstvo historických pamiatok. Navštívte Nitru a zažite nezabudnuteľný deň. Nitra je nádherná v každom ročnom období. Čaká vás Nitriansky hrad, výhľad zo Zobora či návšteva Divadla Andreja Bagara. Ponúka sa tu aj mnoho nákupných možností.
Románsky kostolík v Dražovciach ponúka návštevníkom neopakovateľný výhľad na celé okolie. Kostol je vynikajúcim miestom pre sobáše, no každoročne ho navštívi množstvo turistov. Po dohode je možné navštíviť aj vnútro kostola. Dostanete sa tam pešo alebo mestskou hromadnou dopravou.